Tijdens de CSI3* in Sentower Park stond donderdag de Prijs Duffy-Ekberg op het programma, een 1m40 Two Phase Special met 63 internationale starters. Ondanks het slechte weer leverden maar liefst 41 combinaties foutloze rondes af.
De Ierse topruiter Bertram Allen liet opnieuw zien waarom hij in de hoge regionen van de sport thuishoort. Met Grifondor du Rouet (Carinjo hdc) zette hij in de tweede fase een winnende tijd neer van 26,36 seconden, waarmee hij de concurrentie op achterstand hield. De Braziliaanse Camila Mazza De Benedicto volgde hem op de hielen met Honey Lady (Balou du Rouet) in 27,03 seconden, maar moest zich tevredenstellen met de tweede plaats.
De derde plaats was voor Amanda Slagter uit Nederland, die met Pippa van de Zandhoeve (Marius claudius) een scherpe rit van 27,31 seconden neerzette. Voor de jonge amazone is dit een mooie opsteker, want ze bleef hiermee meerdere gevestigde namen voor.
Voor het thuisland wist Jens Vandenberk zich uitstekend te profileren. Met Grace Blue (Chacco-Blue) reed hij een foutloze en snelle ronde in 27,69 seconden, goed voor de vierde plaats. België had verder nog mooie klasseringen met onder andere Brecht Goossens (13e) en Laurens Houben (21e), maar een podiumplaats bleef in deze rubriek net uit.
De top vijf werd compleet gemaakt door de Française Charlotte Strypsteen, die met Rockefella (H & m extra) in 28,32 seconden een verrassend sterke prestatie leverde. Het leverde haar een mooie vijfde plaats op.