Waar de zondag de finales van het WK Jonge Paarden gereden, werden vandaag de troostings gereden. Op 1.25m-niveau lieten de vijfjarigen zien dat er achter de coulissen een nieuwe lichting klaarstaat om door te breken.
De overwinning ging naar Tabitha Kyle met de zwarte merrie Ottani Z. Deze zoon van Otterongo Alpha Z, gefokt door Ruisbroekfarms BV en in eigendom van Mark Kyle, sprong foutloos door het parcours en zette een tijd van 52,36 seconden neer.
Daarachter volgde de Italiaan Guido Franchi met Bijou van’t Klavertje Vier Z (By Ceira D’ick). Ook hij hield de nul vast en klokte 56,03 seconden.
De derde plaats was voor de Britse Nicole Pavitt en Umberto II van het Geninsteinde, een BWP-ruin van Arezzo VDL. Deze combinatie zorgde voor een vlekkeloze ronde in 58,39 seconden.
Ook op de vierde plek kleurde de Britse vlag. Pippa Goddard reed de Oldenburger hengst Convio PS, een Conthargos-nazaat, foutloos rond in een tijd van 60,16 seconden.
De top vijf werd gecompleteerd door Federico Jacobone met Costa Bravo PS Z (Continental Blue) uit Stalounielle. Hij kwam over de finish in 60,86 seconden.
Twee Belgische ruiters wisten ook de top 10 in te springen. Matthias Hens reed samen met Krypton van de Rib (Eldorado van de Rib) in 61,70 seconden naar de achtste plaats. Yenthe Schrijvers en Zangersheide merrie Dakota J&J Z (Darco) claimden samen de negende plaats in 61,88 seconden.