"We kennen elkaar door en door, en het vertrouwen is ongelimiteerd," vertelde Thibeau Spits vorige maand in de Paarden Gazet. Gisteren was hij te gast tijdens Le Table des Cavaliers, vandaag viert hij voor de tweede maand op rij zijn nummer één positie van de Jumping ranking.
Samen met Tony & Mieke Raman - Strobbe's gefokte Impress-K van 't Kattenheye (Indoktro k van't kattenheye x Vagabond De La Pomme) blijft Thibeau Spits de beste jumping combinatie van de wereld. Het paar sprong afgelopen zomer naar het individueel en team-zilver tijdens de FEI Wereldkampioenschappen in Aken.
Op een tweede plaats blijft Kristen Vanderveen met Bull Run's Jireh (Uriko x Colman). Daniel Deusser en Otello de Guldenboom (Scuderia 1918 tobago z x Caretino) volgden ook deze maand opnieuw op plaats drie.
In het zadel van James Kann Cruz (Kannan GFE x Cruising) springt Shane Sweetnam één plaats vooruit naar de vierde plek. Daniel Coyle zakt zo één plaats naar de vijfde plek met Farrel VDL (Cardento x Stakkato).
Belgische fokkerij domineert de top tien
Nieuwkomer in de top tien is de voormalige nummer 12, Shane Sweetnam en Stoeterij Mivaro's gefokte Coriaan van Klapscheut (Comme il faut x Lord z). Het duo spring naar de zesde positie.
In de top tien komt ook Mak Bluman gesprongen met Danny Nijs' gefokte Landon de Nyze (Comilfo plus z x Quadrillo). Het paar springt van de 19e naar de achtste plek.