Het WVUR Kampioenschap 1m10 bij Stoeterij Deloof werd een spannende strijd tussen dertien combinaties. In een proef waar precisie en snelheid de doorslag gaven, vochten drie Belgische amazones zich naar het podium.
De overwinning ging overtuigend naar Sita DeVolder met Cita De La Vie Z (Clinton). Het duo bleef zowel in de eerste als de tweede fase foutloos en klokte een scherpe 70.34 seconden, goed voor de titel.
De tweede plaats was voor Danaë Van Cauwenberg met Sobliemsky van Hof ter Boone (Cornett Obolensky). Ondanks een fout in de tweede fase wist ze dankzij een sterke eerste omloop en een snelle tijd van 69.16 seconden toch nog het zilver veilig te stellen.
Het podium werd vervolledigd door Jolien Vandenberghe met Noémie v/d Overdam (Cabrio Van De Heffinck). Het duo liet in de eerste fase vier strafpunten noteren, maar herpakte zich uitstekend met een foutloze tweede fase in 72.07 seconden, goed voor de derde plaats.
Margot Debussche wint bij pony's
Bij de pony's ging de winst van het 1m10 Kampioenschap naar Margot Debussche en haar ruin Drumer King. Het duo bleef foutloos doorheen alle fasen en wist in de barrage bovendien de snelste tijd neer te zetten in 30.46 seconden. Een prestatie waarmee ze zich overtuigend tot kampioene kroonde.
Op de tweede plaats eindigde Laurence Declercq met Harmonie Du Levant (Uhland D'Aven). Ook zij hielden het lang foutloos, maar een fout in de laatste fase weerhield hen van de overwinning. Met een tijd van 34.42 seconden mochten ze toch een verdiende zilveren medaille mee naar huis nemen.
Het podium werd vervolledigd door opnieuw Margot Debussche, ditmaal met Emoticlown Choisi (Roseview Panache). Ondanks een fout in de eerste fase herpakten ze zich en noteerden in de tweede fase een nette foutloze ronde. Hun regelmatige prestatie leverde de derde plaats op.