Van 18 september tot 5 oktober 2025 staat Marokko opnieuw in het teken van de paardensport. De veertiende editie van de Morocco Royal Tour begint in Tétouan, trekt daarna naar Rabat en sluit af in El Jadida. Drie steden, drie wedstrijden van wereldniveau, en éénzelfde belofte: het allerbeste van de internationale springsport samenbrengen in een unieke sfeer.
Een hoogtepunt in de wereldkalender
De Morocco Royal Tour is in enkele jaren uitgegroeid tot een vaste waarde in de internationale paardensport. Het programma van dit jaar is ambitieus: 27 proeven waarvan 13 meetellen voor de FEI Longines Ranking, drie CSI4*-W Grand Prix die toegang geven tot de Wereldbeker, en natuurlijk de Nations Cup in Rabat, hét collectieve moment waar landenploegen strijden voor de eer.
Alle ogen zullen gericht zijn op 24 september, wanneer de vernieuwde piste van Rabat voor het eerst in actie komt. Ook El Jadida werd volledig heringericht om de ruiters de beste omstandigheden te bieden – een bewijs van het streven naar perfectie dat de Tour kenmerkt.
Grote namen, grootse verwachtingen
Zoals steeds belooft de Morocco Royal Tour een strijd tussen gevestigde waarden en nieuwe talenten. De Italiaan Emanuele Gaudiano, publiekslieveling en viervoudig winnaar van de CSI4*-Grand Prix in de afgelopen twee edities, wordt opnieuw een van de ruiters om in de gaten te houden. Maar ook de Marokkaanse top, met onder anderen Abdelkebir Ouaddar en El Ghali Boukaa, wil op eigen bodem schitteren.
Meer dan sport alleen
De Tour is niet enkel een sportieve uitdaging. Voor veel deelnemers is het ook een bijzondere ervaring: wedstrijden op hoog niveau combineren met de warmte van de Marokkaanse gastvrijheid en de rijkdom van een eeuwenoude paardentraditie. Het slot in El Jadida, binnen het kader van de Salon du Cheval, belooft opnieuw magisch te worden. Daar staat de prestigieuze Grand Prix van Zijne Majesteit Koning Mohammed VI op het programma, met een prijzenpot die kan wedijveren met de grootste concoursen ter wereld.
Save the date
-
Tétouan (Garde Royale) – 18 t/m 21 september 2025
-
Rabat (FRMSE) – 24 t/m 28 september 2025
-
El Jadida (Salon du Cheval) – 2 t/m 5 oktober 2025
De Morocco Royal Tour 2025 wordt een maand waarin sport, passie en elegantie elkaar ontmoeten. Een feest voor ruiters, paarden én publiek.