In Sentower Park is tijdens het CSI2* concours de Prijs Coldstream Equestrian verreden, een 1.45m-kwalificatierubriek voor de Grote Prijs. Met 25 combinaties aan de start werd het een proef waarin foutloos blijven en scherp rijden hand in hand moesten gaan om vooraan mee te spelen.
De overwinning ging naar de Ier Michael Duffy met Divina. Het duo hield het scorebord op nul en zette met 55.65 seconden de snelste tijd neer, wat volstond voor de winst in deze GP-kwalificatie.
Michael Vreys bevestigde de Belgische aanwezigheid vooraan met de tweede plaats in het zadel van Estrella Van Plockroy Z (Excellent Vd Zuuthoeve). Ook zij bleven foutloos en klokten 57.38 seconden, waarmee ze dicht in de buurt kwamen van de winnende chrono.
De derde plaats was voor Lars Kersten uit Nederland met Cascalino 7 (Casallco). Hun foutloze ronde in 58.69 seconden leverde een plek op het podium op in een top drie die volledig zonder strafpunten bleef.
Marc Beckers volgde als vierde met Imola (Kannan), eveneens foutloos, in 60.07 seconden. Karoline Sloth Kjær maakte de top vijf compleet voor Denemarken met Carlsson (Cascadello II) na een nulronde in 61.08 seconden, waarmee ook zij binnen de marge van iets meer dan vijf seconden van de winnaar bleef.
Belgische fokkerij scoort in jonge paardenrubriek
De winst bij de jonge paarden ging opnieuw naar de Ier Michael Duffy, dit keer in het zadel van Kimberly FZ (Kannan). Het duo bleef foutloos in beide fasen en zette in de tweede fase de snelste tijd neer met 25.89 seconden, waarmee ze de concurrentie achter zich hielden.
Karoline Sloth Kjær volgde op de tweede plaats voor Denemarken met Lucky Woman JR (Casall). Ook zij bleven dubbel foutloos en klokten 26.81 seconden in de beslissende fase. De derde plaats was voor de Duitse amazone Julia Gorski met Kanbarry (Kannan). Haar foutloze ronde in de tweede fase in 27.31 seconden volstond voor een podiumplaats in een sterk internationaal veld.
Tani Joosten kwam voor Nederland dicht in de buurt met Nice Frieda (Zambesi TN) en eindigde als vierde na een foutloze prestatie in 27.40 seconden. Julia Gorski plaatste zich bovendien ook op de vijfde plaats, ditmaal met Zangersheide-ruin Baricello Z (Big Star), opnieuw dubbel foutloos, in 27.58 seconden, waarmee zij twee paarden in de top vijf wist te rijden.