Zojuist is de 1.50m CSI3* Grote Prijs van St. Tropez-Gassin op Franse bodem afgerond. Het werd een Franse triomf in eigen land, waarbij de ervaren Roger Yves Bost de overwinning opeiste. Belgisch talent Louis Lambrecht bereikte de barrage, terwijl ook de Belgische fokkerij via de winnende vaderhengst een prominente rol opeiste.
In een spannende barrage wisten vier combinaties opnieuw de nul vast te houden. De overwinning ging naar de Franse jumpinglegende Roger Yves Bost. Op de rug van de tienjarige SF-hengst Go To Hickstead MF (Vigo d'Arsouilles STX x Hickstead) zette Bost de snelste foutloze tijd neer van 48,94 seconden. Met Vigo d'Arsouilles STX als vader onderstreept deze GP-winnaar meteen de ijzersterke invloed van de Belgische fokkerij op het hoogste niveau.
Het Franse feestje op het podium werd vervolledigd door Margaux Rocuet op Elektra des Premices (Kannan x Carthago, fokker Alphonse Wanner), die met 49,04 seconden tweede werd, en Alexandre Fontanelle met Haya de Bacon (Kannan x Kashmir Van'T Schuttershof) op de derde plaats in 49,49 seconden.
Belgische vertegenwoordiging in de barrage
Voor België wist Louis Lambrecht zich op knappe wijze te plaatsen voor de beslissende barrage met 79 deelnemers aan de start. Samen met de elfjarige Zangersheide-hengst Cordillo van den Bosrand Z (Comme IL Faut 5 x Padinus) liet Lambrecht in het basisparcours een vlekkeloze nulronde noteren in 74,14 seconden.
In de allesbeslissende barrage kende de combinatie helaas tegenslag met een uitschakeling, maar hun sterke optreden in de eerste omloop levert hen een verdienstelijke negende plaats op in de einduitslag van deze Grote Prijs.