In De Katershoeve in Loenhout lieten de broers Van Es opnieuw van zich horen en zetten ze het concours volledig naar hun hand. De broers verdeelden de zeges in de twee hoofdrubrieken en zorgden zo voor een bijzonder geslaagde concoursdag. Karsten schreef de GP over 1.30m op zijn naam, terwijl Xander de beste was in de 1.25m-proef.
Karsten Van Es wint Grote Prijs, Xander volgt op de voet
In de Grote Prijs over 1.30m trok Karsten Van Es aan het langste eind. In het zadel van Extraction VD Kattevennen Z (H&M Extra) bleef hij foutloos en zette hij een scherpe tijd van 37,66 seconden neer. Zijn broer Xander Van Es kwam bijzonder dicht in de buurt. Met Impuls Vd Heffinck (Cooper vd Heffinck) bleef ook hij foutloos en klokte hij slechts drie honderdsten van een seconde trager af: 37,69 seconden.
Lio De Cock vervolledigde het podium met Mabelle (Emerald van't Ruytershof) in 39,92 seconden. Xander liet zich bovendien nogmaals opmerken met Big Star Z (Bamako de Muze), waarmee hij opnieuw foutloos bleef en vierde werd in 41,20 seconden. Thian Van Hoydonck en Hoppy Cava werden vijfde in 42,27 seconden.
Xander Van Es snelste in Kleine Tour
In de Kleine Tour over 1.25m draaiden de rollen om en was het Xander Van Es die de overwinning naar zich toetrok. Met Impuls Vd Heffinck (Cooper vd Heffinck) bleef hij foutloos en zette hij met 31,83 seconden de snelste tijd van de 43 deelnemers neer.
Ook Karsten Van Es liet zich opnieuw vooraan opmerken. In het zadel van Extraction VD Kattevennen Z (H&m Extra) bleef hij eveneens foutloos en eindigde hij op de tweede plaats in 32,66 seconden. De broers Van Es stonden daarmee opnieuw samen op de eerste twee plaatsen. Het podium kreeg vervolgens opnieuw een Van Es-tintje dankzij Xander, die met Medusa van de Kooldries (Diarado) derde werd in 33,82 seconden.
Frederik Cattebeke eindigde als vierde met Oscar vd Bisschop (Diamant de Semilly) in 34,59 seconden, terwijl Xander met Big Star Z (Bamako de Muze) ook nog de vijfde plaats voor zijn rekening nam in 36,13 seconden.