De Belgische ruiters hebben zich op de tweede dag van het concours in St Tropez opnieuw laten gelden in de CSI3* Small Tour van Gassin. In de 1.40m-proef wisten Jos Verlooy en Louis Lambrecht zich met een foutloze prestatie in de top tien te nestelen. De overwinning ging naar de Franse thuiscombinatie Lucas Fournier en Hockando de Riverland. In de CSI2* Small Tour over 1m35 sprong Louis Lambrecht naar een knappe vierde plaats.
Jos Verlooy beste Belg in CSI3* Small Tour
De overwinning ging naar de Franse combinatie Lucas Fournier en Hockando de Riverland (Sunday de Riverland*Bois Margo). De ruiter uit Frankrijk hield het in beide omlopen foutloos en klokte af in 38,04 seconden, waarmee hij de concurrentie voorbleef. In het zadel van Girl Power DK (By Ceira d'Ick) kwam de Braziliaan Pedro Junqueira Muylaert het dichtst in de buurt. Ook hij bleef dubbel nul, maar had met 38,50 seconden uiteindelijk 46 honderdsten meer nodig voor de proefwinst.
De derde plaats bleef eveneens in Franse handen. Julia Dallamano Lorrain stuurde Maybe du Ronquoy Z (Chaiton F Z) foutloos door de 1.40m-proef en realiseerde een eindtijd van 39,84 seconden. Thomas Lambert strandde met Hela des Baleines (Apollon des Baleines) op de vierde plaats. Zijn foutloze ronde leverde een tijd van 40,02 seconden op.
Voor België kwam Jos Verlooy met Renshaw Van ’t Meulenhof (Nixon van't Meulenhof) als beste landgenoot uit de bus. In het zadel van zijn BWP-ruin liet Verlooy een foutloze prestatie optekenen in 40,37 seconden, goed voor de zesde plaats. Daarmee moest de Belgische combinatie slechts twee Franse duo's en de Amerikaanse Victoria Morcombe voor zich dulden. Morcombe eindigde met Caprivi 23 (Carridam) als vijfde in 40,08 seconden.
Ook Louis Lambrecht reed zich overtuigend naar een plaats in de top tien. Op de rug van Call Me Blue (Casallco) bleef Lambrecht eveneens foutloos en finishte hij in 42,29 seconden, wat hem de negende plaats opleverde.
Louis Lambrecht laat van zich horen met een vierde plaats
De winst bleef in Franse handen dankzij Max Thirouin, die met Honolulu Champlong (Chacco Rouge) een bijzonder scherpe nulronde neerzette. De chrono stopte voor het duo op 57,36 seconden.
Ook Emanuele Gaudiano liet zich vooraan gelden. De Italiaan stuurde Callaway Rouge PS (Casallco) zonder fouten door het parcours en had daarvoor 57,88 seconden nodig. Het verschil met de winnaar bedroeg amper 52 honderdsten, goed voor de tweede plaats.
De strijd om de derde podiumplek ging naar de Verenigde Staten. Caelinn Leahy bleef met Cascadella FW (Cascadello II) eveneens foutloos en kwam na 58,52 seconden over de finish. Daarmee bleef ze nipt voor op Louis Lambrecht, die op de rug van Goldeneye des Court (Apollon des Baleines) een overtuigende nulronde liet noteren en als vierde eindigden.