Onze landgenoot Gregory Wathelet toonde opnieuw zijn absolute topsportmentaliteit. Hij stuurde de veertienjarige ruin Ace Of Hearts (stamboek ESH) naar een fantastische tweede plaats. De zoon van Aliandro B uit een RA-moeder werd gefokt door Perek Barake en is inmiddels in eigendom van Wathelet zelf. 

Het Belgische succes werd compleet gemaakt door Bart Jay Junior Vandecasteele. Met de pas tienjarige, veelbelovende Zangersheide-hengst Lotti Blue Z reed hij een loepzuivere en uiterst competitieve omloop. Lotti Blue Z is een nakomeling van de tophengst Le Blue Diamond Van 'T Ruyters uit een moeder van Wandor van de Mispelaere. Het fokproduct van Alfons Van Bruyssel (tevens in eigendom van de Fam. Van Bruyssel) liet zien over enorm veel vermogen en reflexen te beschikken. 

Braziliaanse winst

De absolute overwinning moest uiteindelijk aan de concurrentie worden gelaten. De Braziliaan André Reichmann bleek met de veertienjarige Selle Français-hengst Cookie du Bassin (Lando x Fidelio du Donjon, fokker: Yvonne Potignon) simpelweg ongrijpbaar. Met een adembenemende tijd van 28,34 seconden in de tweede fase doken zij ruim onder de tijd van Wathelet en eisten zo de gouden medaille op.

uitslag