Willem Greve heeft zondagmiddag in Gothenburg zijn derde FEI Longines wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Een unieke prestatie. Daarmee verdiende Greve zijn derde volle 20 punten dit seizoen en ook nog eens € 77.500. Na de overwinningen eerder dit seizoen in Stuttgart en La Coruna met zijn merrie Pretty Woman van ’t Paradijs gaat Greve met 81 punten aan de leiding in de tussenstand van de wereldbeker in West-Europa.
Greve staat met één manche ta gaan op kop met 12 punten voorsprong op de winnaar van Amsterdam, Julien Epaillard. Op de derde plaats volgt Daniel Deusser met 66 punten. Deusser won eerder dit seizoen de manche in Verona!
Gilles Thomas won eerder dit seizoen de Wereldbeker in Mechelen. Ook in Amsterdam sprokkelde de Belg de nodige punten. Met 31 punten staat thomas momenteel op de 16e plaats en verzekert zich zo van een deelname aan de finale.
Kanshebbers voor een finaleplaats, blijven voor België verder Jordy van Massenhove, die momenteel 25e staat en Gregory Wathelet die volgt op plaats 26.