De Werelbekermanche in Mechelen kende zonet zijn apotheose. Het parcours van Bart Vonck was zoals een goed menu, je had van alles wat nodig. Rijdbaarheid, controle en vermogen moesten gecombineerd kunnen worden om de basisomloop foutloos af te werken. Uiteindelijk bleek dit maar te lukken voor vier van de veertig combinaties. Zij streden in een razendsnelle barrage voor de hoogste ereplaatsen. Voor eigen publiek sprong Gilles Thomas naar de winst, in een barrage waar niemand foutloos bleef! "EINDELIJK is het me gelukt! Emotioneel is dit het hoogtepunt van dit jaar!"
De Wereldbeker van Mechelen bleek een huzarenstuk. Met slechts vijf combinaties foutloos in de basisomloop. Parcoursbouwer Bart Vonck had een pittige 1.60m rubriek gebouwd waarbij de fouten verdeeld over het parcours lagen.
Uit reacties van de deelnemende ruiters bleek het een parcours met scherpe chrono, waarbij je niets aan het toeval kon overlaten.
Gilles Thomas zette de kroon op het werk met Qalista DN (Emerald van 't Ruytershof). Het duo werkte de eerste ronde foutloos af in 69.05 seconden en bleef ook in de barrage strak aan het werk, al viel daar één balk. Met vier strafpunten in 41.30 seconden bleek Thomas toch de beste in de eindafrekening en verzekerde hij zich van de overwinning.
Marcus Westergren volgde op de tweede plaats met Airco de L Esprit Z. Ook hij plaatste zich met een foutloze basisronde, in 67.65 seconden, en noteerde vervolgens vier strafpunten in 42.34 seconden in de barrage, wat hem net achter de winnaar hield.
De derde plaats ging naar Patrick Stühlmeyer met Baloutaire PS (Balou du Rouet), die na een foutloze eerste ronde in 70.00 seconden eveneens vier strafpunten incasseerde in de barrage, waar hij 44.05 seconden klokte. Deusser heeft al tweemaal de Wereldbeker van Mechelen gewonnen, in 2013 en 2019. Samen met Otello de Guldenboom (Tobago Z) wist de Duitser wat hem te wachten stond, snelheid boven alles! Uiteindelijk in de Turn-around ging de balk tegen de grond.
Daniel Deusser stuurde Otello de Guldenboom naar plaats vier, na een basisronde zonder fouten in 69.99 seconden en vier strafpunten in 44.44 seconden in de jump-off.
“Ik was de laatste aan de start en had gewoon foutloos moeten zijn,” vertelt Daniel Deusser. “Mijn paard sprong goed, maar ik maakte wat kleine ruiterfouten. Ik ging iets te diep in de wending. Leer risico’s had ik niet moeten nemen. De sport is wat het is, het is natuurlijk teleurstellend, maar het is wat het is... Ik had op safe moeten spelen en rond rijden… maar voor Mechelen kon er geen betere winnaar zijn,” besluit Deusser.
Willem Greve vervolledigde de top vijf met Grandorado TN N.O.P.; hij bleef in de eerste ronde foutloos in 69.94 seconden en eindigde daarna met vier strafpunten in 45.63 seconden in de barrage.
Gilles Thomas verzekert Belgische vreugde!
Het was sinds 2022 geleden dan een Belg nog de Wereldbeker in Mechelen wist te winne, maar dat wachten is nu voorbij ... Gilles Thomas beschrijft dit als zijn meest emotionele ervaring ooit.
"Dit is echt onwaarschijnlijk," vertelt Gilles Thomas na afloop. "Dit was echt een emotionele rubriek. Ik was initieel wel wat kwaad op mezelf na die fout. Ik dacht, waarom heb ik dit risico genomen? Uiteindelijk bleek het genoeg druk op de ketel voor de rest."
"Vorig jaar was ik tweede, eindelijk is het met gelukt," glundert de Belg verder. "Qalista is echt een explosieve en wendbare merrie. Ik kreeg heel veel vraag waarom Ermitage hier niet was. Maar stiekem dacht ik echt meer kans te maken met Qalista DN, gelukkig bleek dit waarheid..."
Marcus Westergren volgde op het podium. In het zadel van Airco de L Esprit Z (Air Jordan Alpha Z) bleef de Zweed voor op Patrick Stühlmeyer en Baloutaire PS (Balou du Rouet).
Daniel Deusser finishte uiteindelijk vierde. Op de rug van Otello de Guldenboom (Tobago Z) verwees hij Willem Greve met Grandorado TN N.O.P. (Eldorado vd Zeshoek) naar de vijfde plek.