Het bleek een moeilijke opgave om over beide omlopen foutloos te blijven. Nadat Piergiorgio Bucci zich, nipt foutloos hield met Dirk Nevejant's gefokte Pallieter vd N. Ranch (Cornet Obolensky), wist de Italiaan ook in de tweede ronde het hout in de lepels te houden. Bucci verzekerde zo Italiaanse thuisvreugde met een Belgisch tintje!

Bucci vertelt emotioneel over zijn overwinning: "Ik ben ongelooflijk trots op dit paard, op mijn team en op al het werk dat achter deze overwinning schuilt. Dit is absoluut niet alleen mijn overwinning. Mijn familie, de eigenaar, mijn ruiters, mijn groom en iedereen die dagelijks voor mij en mijn paarden klaarstaat, maken hier deel van uit. Het is een echte teamprestatie en daarom wil ik iedereen bedanken."

"Dit was geen Grand Prix die puur op snelheid werd beslist. Uiteindelijk draaide alles om zuiver springen. Zelfs met enkele aanpassingen aan het parcours om meer tempo uit te lokken, bleef het technisch bijzonder uitdagend. Maar Pallieter wist zich er perfect door te slaan! Zonder twijfel het allermooiste moment uit mijn carrière! Deze eerste Rolex Grand Prix-overwinning betekent ontzettend veel voor mij. Vlak voor ik naar Rome kwam, zei ik nog dat ik zo graag eens een Rolex Grand Prix wilde winnen. Vandaag was blijkbaar de juiste dag. Bovendien is Lorenzo De Luca, een goede vriend van mij, de laatste Italiaan die deze Grand Prix wist te winnen. In zijn voetsporen treden maakt deze overwinning alleen maar specialer."

Eerder dit jaar won de combinatie ook de Global Champions Tour Grand Prix van Mexico City. Lees bovendien het verhaal van fokker Dirk Nevejant in de nieuwste editie van de Paarden Gazet!

Als enig dubbel foutloze won het duo de Grote Prijs. De snelste chrono kwam op naam van Jörne Sprehe met Toys (Toulon). De Duitser had één springfout  en een chrono van drie seconden sneller dan de winner. Het duo bleef Richard Vogel met Cloudio (Casall) voor. De Rolex Grand Prix winnaar van Aken noteerde eveneens één springfout en strandde zo op de derde plek.

Net buiten de top drie volgde Marilyn Little (USA) met La Contessa (License) op vier, voor Wilma McMahon en Cicci Bjn (Ci Ci Senjor ASK).

uitslag