Het beek een succesvolle ochtend voor de Belgische springsport. Zowel onder de Franse zon in Saint-Tropez als op eigen bodem in het Limburgse Opglabbeek lieten onze landgenoten en Belgisch gefokte paarden van zich horen.
In het prestigieuze Saint-Tropez lieten de jonge paarden zien wat ze in hun mars hebben. In de rubriek voor 7-jarige paarden (1.40m) reed Jérôme Guery naar een prachtige tweede plaats. Guery rekende daarbij op Manu Casais & Virginie Thonon's gefokte, Excellentia Ct Z (Zangersheide, Emerald Van 't Ruytershof x Mozart des hayettes)
Iets verderop in de top tien zorgde Ignace Philips De Vuyst voor een tweede Belgische vlag in de prijsuitreiking. Hij stuurde de BWP'er Tapis - Plain van de Lentamel (Kasanova de La Pomme x Limbo) eveneens tweemaal foutloos rond en legde beslag op de 8e plaats in 35,06 seconden.
Cyril Cools was de absolute uitblinker in de finale voor zesjarige paarden aan de Franse Rivièra. In het zadel van Pommerator Van'T Koningshof Z (Pommerol de Muze) snelde hij naar de overwinning na twee foutloze omlopen. Het Belgische duo hield het tempo hoog in de barrage en zette met 32,68 seconden een tijd neer die door geen enkele concurrent meer verbeterd kon worden.
Ook met zijn tweede troef, Koquine de Riverland (Hardrock Z), speelde hij een grote rol. De Belgische ruiter noteerde de snelste tijd van de barrage met 31,88 seconden, maar een springfout hield lieverde hem een vierde plaats op.
CSI3* Sentower Park: Sterke Belgische delegatie in de top tien
In het Sentower Park in Opglabbeek kleurde de top van het klassement in de zware 1.40m/1.45m rubriek grotendeels Belgisch. De concurrentie was moordend, maar de Belgen hielden knap stand in de barrage.
Jens Vandenberk verzekerde met D-Day Vd Holstenhoeve Z (Dominator 2000 z x Darco – gefokt door Holstenhoeve Dekstation) het beste Belgische resultaat op plaats zes. Emilie Conter toonde haar vorm met Chablis Z (Cornet Obolensky x Diarado – fokker: Luc Dierick) en volgde op plaats zeven voor, Dimme D'Haese en Ibiza du Barquet (Diamant De Semilly x Namelus r).
CSI1* Sentower Park: Michael Vreys pakt de tweede plek
Het succes in Sentower Park hield aan in de 1.30m rubriek van de CSI1* competitie. Michael Vreys loodste daarbij de eigen gefokte Diego Van Plockroy Z (Dominator 2000 z x Candillo) naar de tweede plaats.