Dries Dekkers wist met zijn betrouwbare A Classic Azzaro Z (Azzaro VDB Z) een bijzonder snelle ronde neer te zetten bij de 7- en 8-jarigen. Met slechts 54.10 seconden moest hij enkel de Duitse Samantha Theis voor zich dulden, die met Halla Isriwica Z (Hickstead White) foutloos bleef in 53.99 seconden, en nam zo een mooie tweede plaats in beslag.

Frederic Vernaet volgde kort daarop met Eclair W van de Dauwhoeve Z (Eldorado van de Zeshoek), goed voor een derde plaats in 54.25 seconden, waardoor België twee ruiters op het podium mocht verwelkomen. Ook Elke Appeltans leverde een sterke prestatie met Nota Bene de La Croix Renard Z (No Comment de Septon), waarmee ze op plaats zes eindigde. Julie de Pelsmaeker zorgde met Candaletto H Z (Comme Il Faut) voor nog een Belg in de top tien dankzij haar negende plaats in 57.12 seconden.

Resultaten

Belgen zetten beste beentje voor bij de vijf- en zesjarigen

Marie Foulon zette een sterk resultaat neer en reed haar Mojito Time (Pickup de Rase) met een foutloze ronde in 55.12 seconden naar een knappe tweede plaats. Niet veel later volgde ze zelf opnieuw in de top tien, ditmaal met Ubermann BC (I'm Special de Muze), goed voor plaats acht.

Ook Dimme D’Haese en Anthony Wellens lieten zich niet onbetuigd. D’Haese stuurde Eferson B Bailly Z (Emerald van 't Ruytershof) in 55.62 seconden naar de vierde plaats, terwijl Wellens met Tartaan van ’t Heyveld (Bamako de Muze) amper één honderdste trager was en zo vijfde werd. Dries Dekkers vervolledigde het sterke Belgische blok met een zevende plaats op El Bandito BPH Z (Etoile van de Neerheide Z), gevolgd door Elodie Guillaume, die met Altesse v/h Hof van Eversem Z (Arezzo VDL) in 56.91 seconden de negende plek veroverde.

De overwinning ging uiteindelijk naar Ierland, waar Graham Grant met Nikka du Seigneur (Jenson van 't Meulenhof) het snelst door het parcours ging in 53.43 seconden. De Britse Carmen Edwards vervolledigde het podium met Liquorice Allsorts OS (Je t'Aime Flamenco) in 55.44 seconden.

Resultaten