Luister naar dit artikel
De prestigieuze Duitse Kampioenschappen voor Jonge Paarden (Bundeschampionate) hebben een nieuwe titelsponsor: Al Shira’aa Stables. Daarmee keert Al Shira’aa krachtig terug op het nationale toneel van de paardensport, ditmaal met steun voor de Duitse fok- en sportelite. De sponsoring volgt op het beëindigen van de samenwerking met het Zweedse Falsterbo Horse Show, na maatschappelijke kritiek.
De komende editie van de Bundeschampionate vindt plaats van 3 tot en met 7 september 2025 in Warendorf.
“Een evenement van het formaat en de betekenis van de Bundeschampionate kan niemand alleen organiseren,” zegt FN-voorzitter Martin Richenhagen. “Al Shira’aa toont al jaren diep respect voor het culturele erfgoed van het paard, en voor fokkers en ruiters. Ik kijk uit naar de eerste editie van de Al Shira’aa Bundeschampionate deze nazomer.”
Versterkte inzet voor jong talent
Met deze nieuwe samenwerking benadrukt Al Shira’aa opnieuw haar toewijding aan de ontwikkeling van jonge paarden in Duitsland.
“De zorg voor paarden ligt mij nauw aan het hart,” aldus Sheikha Fatima Bint Hazza Bin Zayed Al Nahyan, oprichter van Al Shira’aa Stables. “Daarom zet ik mij ervoor in dat dit belangrijke evenement in Duitsland niet alleen blijft bestaan, maar ook zijn hoge kwaliteit behoudt.”
Bundeschampionate: een podium voor de toekomst van de paardensport
Al bijna 50 jaar zijn de Bundeschampionate het belangrijkste evenement voor jonge paarden en pony’s in Duitsland. Onder de vlag van de Duitse Hippische Federatie (FN) komen elk jaar de beste jonge talenten samen in diverse disciplines en leeftijdscategorieën.
Gedurende vijf wedstrijddagen worden maar liefst 21 nieuwe nationale kampioenen gekroond. Daarmee is het evenement een toonaangevende ontmoetingsplaats voor fokkers, ruiters en liefhebbers van de paardensport.
“De Bundeschampionate zijn een plek waar fokkers, ruiters en paardenliefhebbers samenkomen – een levend podium voor de toekomst van onze sport,” besluit Richenhagen.