De Belgian Mare Auction krijgt een vervolg op zaterdag 17 januari 2026. De veiling met zeer interessante merries stelt fokkers in de gelegenheid om hun fokkerijprogramma van springpaarden naar een hoger niveau te tillen. Kies uit merries met een bewezen staat van dienst, die zelf hoog in de sport hebben gelopen of die uit een gerenommeerde familie komen. Tien merries zijn drachtig en verwachten dit jaar een veulen.
Marco De Wilde van de Belgische Stoeterij De Wilde kijkt uit naar de tweede editie van de Belgian Mare Auction, die hij samen met zijn vader Nico De Wilde organiseert. “We kenden een heel mooie start in 2024 en wilden er graag een vervolg aan geven. We hebben nu alleen een andere locatie, dichterbij huis, wat qua transport van de merries makkelijker is. De veiling vindt plaats op de Loheky Stables in het Belgische Knesselare.
De Belgian Mare Auction is de enige live veiling van fokmerries en dit keer zijn er 21 in de collectie opgenomen, alsook een pony om de veiling te openen. Online meebieden is weer mogelijk. “We hebben ons best gedaan om een mooie collectie samen te stellen. Je wil iets unieks aanbieden wat je niet snel in handen krijgt. Zulke merries zijn snel verkocht. Om dat te voorkomen, hebben we het hele jaar door merries aangekocht, speciaal voor deze veiling.”
Sport is verankerd in de pedigrees van de veilingmerries en er zijn meerdere highlights op te noemen. Zo is er de tienjarige 1.50m Grand Prix merrie Plots Princess (Plot Blue), gereden en gefokt door Marcus Ehning. Haar moeder is Ehning’s voormalige topmerrie Noltes Kuchengirl, winnares van de wereldbekerfinale in Geneve, meerdere landenwedstrijden en Grote Prijzen als Aken, La Baule en Zürich. Plots Princess heeft zelf ook aan CHIO Aken deelgenomen op 8-jarige leeftijd en won een achtste prijs.

Voor Ola Kala de Regor (Darco x Cento), een rechtstreekse dochter van Centa de Muze, zal ook veel belangstelling zijn. Ze sprong zelf op 1.45m niveau en bracht al goed verkochte veulens, zoals Cergy LVP Z (46.000 euro) en The One Z (22.000 euro).
In de veiling zit ook de volle zus van de olympische hengst Nevados S, een halfzus van Hardrock Z en een halfzus van Uricas van de Kattevennen. Ook zit er een kleindochter van Spruce Meadows winnares Candy bij en dochters van de beroemde Prima Donna van ’t Paradijs en H&M Butterfly Flip.
“Wij zijn zeer fier om met een collectie als deze te kunnen uitpakken, want achter elke merrie in de veiling schuilt iets interessants. De kenners onder ons krijgen een avond om hun vingers bij af te likken”, vertelt Marco De WildEr zijn ook merries uit de families van Kashmir Van Schuttershof, Sapphire van ’t Merelsnest, Hortensia van de Leeuwerk, Pacino, Walnut de Muze, Carthina Z en Itot du Chateau. “We hebben tien merries waarbij olympisch bloed in de moederlijn zit, over een unieke collectie gesproken… Het is dus zeker de moeite waard om een kijkje te komen nemen.”
De deuren van de Loheky Stables gaan op zaterdagavond 17 januari open. Om 19.00 uur is iedereen welkom om de merries te bezichtigen, te genieten van een optreden en het veilingteam te vergezellen met een drankje. Rond 20.15 uur gaat de veiling van start. De toegang is gratis. “Wij hopen jullie daar allen te zien voor een interessante avond vol gezelligheid!”
Meer informatie: www.belgianmareauction.com
Voor vragen, kan je mailen naar info@belgianmareauction.com