Na een succesvolle start in 2024 krijgt de Belgian Mare Auction nu een vervolg. Initiatiefnemer Marco De Wilde organiseert de veiling opnieuw samen met zijn vader Nico De Wilde en kijkt uit naar de nieuwe editie. “We wilden graag verder bouwen op het mooie begin dat we gemaakt hebben,” klinkt het. “Deze keer kozen we voor een andere locatie, dichter bij huis. Dat maakt het transport van de merries praktischer.” Het decor wordt dus Loheky Stables in Knesselare, waar fokkers en sportliefhebbers op 17 januari samenkomen voor een avond met live veiling én de mogelijkheid om ook online mee te bieden.

Wat de Belgian Mare Auction onderscheidt, is het live concept met een focus op fokmerries. In totaal zijn er 21 merries opgenomen in de collectie, aangevuld met een pony die de avond opent. Volgens De Wilde werd er bewust gewerkt aan een aanbod dat je niet zomaar overal vindt. “Je wil iets unieks brengen, merries die niet dagelijks op de markt komen. Zulke kansen zijn vaak snel weg. Daarom hebben we het hele jaar door merries aangekocht, met deze veiling in het achterhoofd.”

Sport en genetische uitstraling

De pedigrees in de collectie laten weinig aan de verbeelding over. Eén van de blikvangers is de tienjarige 1.50m Grand Prix-merrie Plots Princess (Plot Blue), gereden en gefokt door Marcus Ehning. Haar moeder is niemand minder dan Noltes Kuchengirl, Ehning’s voormalige topmerrie met een indrukwekkend palmares, waaronder winst in de wereldbekerfinale in Genève en sterke prestaties in Grote Prijzen en landenwedstrijden. Plots Princess bouwde zelf ook sportervaring op en nam als achtjarige deel aan CHIO Aken, waar ze bovendien een achtste plaats wist te behalen.

Ook Ola Kala de Regor (Darco x Cento) zal ongetwijfeld interesse wekken. Deze merrie is een rechtstreekse dochter van Centa de Muze, sprong zelf op 1.45m-niveau en leverde al opvallende veulens af die op de markt sterk presteerden, zoals Cergy LVP Z en The One Z.

Naast individuele sportresultaten en prestaties op de veulenmarkt, zet de veiling eveneens sterk in op bekende moederlijnen en verwantschappen met internationale toppers. Zo bevat de collectie onder meer de volle zus van olympisch hengst Nevados S, een halfzus van Hardrock Z en een halfzus van Uricas van de Kattevennen. Daarnaast zijn er ook merries die teruggaan op klinkende namen als Candy (Spruce Meadows-winnares), en afstammelingen van Prima Donna van ’t Paradijs en H&M Butterfly Flip.

Marco De Wilde benadrukt dat de selectie bewust breed én diep werd opgebouwd. “We zijn bijzonder fier dat we met deze collectie naar buiten kunnen komen. Achter elke merrie zit een verhaal, en voor kenners wordt het een avond om echt van te genieten.” In de moederlijnen duiken bovendien families op die al jaren het hoogste niveau kleuren, met verwijzingen naar onder andere Kashmir Van Schuttershof, Sapphire van ’t Merelsnest, Hortensia van de Leeuwerk, Pacino, Walnut de Muze, Carthina Z en Itot du Château. “Tien merries hebben olympisch bloed in de moederlijn. Dat zegt genoeg over de kwaliteit en de uitstraling van deze collectie.”

Praktisch

De deuren van Loheky Stables openen op zaterdag 17 januari om 19.00 uur. Bezoekers kunnen dan de merries bekijken, genieten van een optreden en het veilingteam vergezellen met een drankje. De veiling zelf gaat van start rond 20.15 uur. Toegang is gratis, en ook online meebieden blijft mogelijk.

Meer informatie is te vinden via www.belgianmareauction.com

Vragen kunnen rechtstreeks gesteld worden via info@belgianmareauction.com