Pieter Devos heeft op fantastische wijze de hoofdprijs gegrepen in de prestigieuze Rolex Grand Prix van Dinard. "Primo is niet het snelste paard, maar dankzij de sfeer die hier hangt, kregen we zin om alles uit jezelf te halen," reageerde een glunderende Devos na afloop.
"Strategisch pakte hij de barrage heel bewust aan: "Ik heb uiteraard naar de barrage van Christian gekeken. Ik weet dat hij ontzettend snel kan gaan zonder dat het zo lijkt, dus ik mocht me niet laten misleiden door het vloeiende beeld van zijn rit. Ik heb eerder aan het einde van de barrage risico genomen dan in het begin."
Dat het parcours niet cadeau werd gegeven, bleek al in de eerste omloop. "Primo reageerde vandaag heel scherp en ik ben dolblij met zijn inzet, vooral omdat de toegestane tijd in de eerste omloop behoorlijk krap was, wat voor hem niet eenvoudig te managen is. Ik ben er erg trots op dat ik hem deze overwinning heb kunnen schenken. Ook al is hij niet de snelste, Primo is zo slim en voorzichtig dat ik op een grote piste zoals die van Dinard naar de hindernissen toe kan versnellen zonder controle of springkwaliteit te verliezen. Hij schat de hindernissen goed in en wil zijn uiterste best doen."
Trots op eigen fokkerij
De overwinning heeft voor Devos een extra gouden randje, aangezien Primo DV een paard uit zijn eigen fokkerij is. Op de vraag of dit zijn eerste 5*-Grand Prix-overwinning is met een zelfgefokt paard, blikte de Belg ook al met een knipoog vooruit naar de nabije toekomst:
"Op een dag zal het me ook lukken met Casual DV, daar ben ik van overtuigd! (lacht) Casual en Primo zijn twee heel verschillende paarden, bijna niet te vergelijken, maar ik ben er erg trots op dat ik twee paarden van dit kaliber heb weten te fokken die op het hoogste niveau schitteren. We zijn heel gelukkig dat we ze tot hier hebben opgeleid."
Met deze klinkende zege op zak reist Devos met ontzettend veel vertrouwen af naar het volgende grote doel op de kalender: het Wereldkampioenschap over twee weken in Aken, waar hij met zijn topseriepijler Casual DV aan de start verschijnt.