Van het winnende Belgische team uit de Nations Cup komt enkel Pauluis dit weekend aan de start. Justin Verboomen presenteerde wel een nieuw troef: de tienjarige Djembé de Hus. Pauluis won de Grand Prix met een score van 72,522%. Ze pakte eerder al de nationale titel in 2021, 2022 en 2023. De titelverdedigster, Flore de Winne, schittert dit jaar in de U25 met Flynn FRH, waarmee ze vorige week een hattrick neerzette onder haar nieuwe ruiter.

Jonge Lestor zorgt voor verrassing

Jeroen Devroe eindigde knap tweede met de negenjarige Lestor (v. Ghandi), het jongste paard van het deelnemersveld. Zij behaalden een score van 70,652%. De derde plaats ging naar Wim Verwimp, medeorganisator van het Belgisch Kampioenschap en CDIO Lier, met Jedai de Massa (v. Don Juan de Hus), goed voor 70,217%.

Veelbelovend debuut voor Djembé de Hus

Justin Verboomen eindigde net naast het podium met Djembé de Hus, met eenzelfde score als Verwimp: 70,217%. “Dit is zo’n ongelofelijk goed paard,” aldus Verboomen na afloop. “Helaas had hij veel last van het winderige weer, wat voor spanning zorgde en een paar fouten veroorzaakte.” Het duo reed pas hun tweede Grand Prix samen.

Talent in opbouw

“Ik heb hem pas een maand in de stal en we reden nog maar één Grand Prix samen. Toen was hij veel relaxter, maar de sfeer was toen ook heel anders,” vertelt Verboomen. “Toch zie ik al veel vooruitgang. Zijn passage en piaffe worden steeds beter. Hij heeft echt veel kwaliteit en potentieel.” Djembé de Hus is voorlopig te koop, al geeft Verboomen toe: “Dat is jammer, want het is echt een fantastisch paard.” Over de verwachtingen voor de kür morgen is hij optimistisch: “Ik denk dat hij rustiger zal zijn met beter weer. Ik kijk er echt naar uit.”

Suraya Hendrikx aan kop in de Kleine Tour

De Grand Prix Freestyle – de finale van de Grote Tour – wordt zondag om 16:00 verreden. Daarvoor staat de finale van de Kleine Tour op het programma. Suraya Hendrikx leidt voorlopig het klassement na haar winst met Benicia (v. Benicio) op dag één. Vandaag ging de overwinning in de Intermediaire I naar Justin Verboomen met Bollinger (v. Bon Coeur). Vorig jaar won dat duo nog de Diamant Cup. “Bollinger was vandaag echt op dreef,” aldus Verboomen. “Hij heeft altijd wat tijd nodig om in het ritme te komen op wedstrijd.”