De komst van dressuur komt niet helemaal als een verrassing. Tijdens de première in 2025 stal Isabell Werth al de show met DSP Quantaz, toen ze haar vijfsterrenkür presenteerde tegen het unieke decor van het paleis. In 2026 krijgt dat optreden een structureel vervolg. Samen met sportdirecteur Helmut Morbitzer werd de expertise ingeschakeld van Matthias Alexander Rath en Ann Kathrin Linsenhoff, gekend als drijvende krachten achter onder meer het Frankfurt Festhallenturnier, het Hamburg Derby en kampioenschappen op Gestüt Schafhof.

“De combinatie van internationale dressuursport, topruiters en de unieke omgeving van Paleis Schönbrunn is uitzonderlijk. We zijn zeer verheugd dit project samen te realiseren en de dressuur in Wenen een podium te bieden dat recht doet aan de sport,” aldus Matthias Rath in een persbericht.

Ook Isabell Werth, die eerder het Stockholm Top Ten-evenement naar Frankfurt haalde, reageert enthousiast: "Het is heel bijzonder dat dressuur nu een vast onderdeel is van de Longines Global Champions Tour in Wenen. Mijn kür op muziek vorig jaar tegen deze unieke achtergrond was al een onvergetelijke ervaring. Het feit dat er nu een internationaal dressuurtoernooi plaatsvindt tijdens de LGCT is een sterk signaal voor onze sport en een geweldige aanvulling op het evenement."

Lipizzaners zorgen voor extra prestige

Naast de sportieve uitbreiding staat er nog een blikvanger op het programma. De Lipizzaners van de Spaanse Rijschool zullen optreden voor het paleis. Dat bevestigden Sonja Klima en interim-directeur Maria Patek. Het optreden staat gepland op donderdagavond, tijdens de officiële opening.

Tickets fors duurder

Met een uitgebreider programma stijgen ook de ticketprijzen aanzienlijk. Waar staanplaatsen eerder €20 kostten, bedraagt de richtprijs nu zo’n €37. Voor zitplaatsen starten de dagtickets vanaf €75.

Hoewel het definitieve programma nog wordt uitgewerkt, zijn tickets momenteel beschikbaar in alle categorieën — dit keer voor vier dagen topsport, van donderdag tot en met zondag.