Bronze 1, 1m10: Jan Boyen opent met winst

De start van de dag bracht een ruime proef van 1m10 die volledig in het voordeel van Jan Boyen uitdraaide. Met Espresso VK (Ustinov) reed hij een gecontroleerde maar snelle ronde die stopte op 53.14 seconden. Zijn tijd bleef tot het einde buiten bereik van de rest van het deelnemersveld.

Dylan Barrett volgde op de tweede plaats met China Man (Sligo Candy Boy) en Cecilia Brogniez eindigde als derde met Imagine L (Urano de Cartigny), beide eveneens foutloos maar met maar liefst 6 seconden verschil van de winnaar (59.32 & 59.97 seconden).

Resultaten

Bronze 4, 1m35: Podiumplaats voor Kurt Heyndrickx

In de 1m35 Bronze 4 werd de proef gekenmerkt door een vlot tweefasenformat. Mario Bichler zette met Great Gatsby (Contendros 2) een scherpe ronde neer en verzekerde zich van de overwinning met 34.60 seconden.

Het Belgische hoogtepunt kwam snel daarna. Kurt Heyndrickx hield Kerma-C (Cornet Obolensky) foutloos door beide fasen en noteerde 36.06 seconden. Dat leverde hem de derde plaats op. Hij moest enkel de Britse Faye Sutton met Justus Di Ca'San Giorgio (Action Breaker) voor zich dulden. ZIj waren net twee seconden snellen.

De rubriek leverde nog meer Belgische resultaten op. Elise Arroyave stuurde Cumana Z (Cumano) naar een zevende plaats met opnieuw een foutloze tweefasenrit. Estelle van Tricht volgde daarna als achtste met HHS Ocala (Urano de Cartigny). Jerry van Damme zorgde voor een extra foutloze prestatie met Syros de Muze (Eamus de Hus) en bleef daarmee eveneens in de voorste helft van het klassement. 

Resultaten

Gold 2, 1m35: Godecharle op brons!

De derde rubriek van de dag, de 1m35 Gold 2, bracht opnieuw een podiumplaats voor ons land. De Amerikaanse KC van Aarem won de proef met haar Zangersheide merrie Elabeeleen V H Vijverbos Z (Excellent van de Zuuthoeve) in 62.01 seconden. Nathan Bull volgde als tweede met de BWP-ruin Milton Van Vrijhern (Cupido) in 62.37 seconden. 

De Belgische Maxim Godecharle plaatste Aribas Z (Aktion Pur Z) op de derde plaats met een foutloze tijd van 63.21 seconden, waarmee hij de top drie compleet maakte.

Ook verder in het klassement kwamen Belgische combinaties in beeld. Lieven Devos stuurde Edmundo J J Z (Emerald) naar een negende plaats en Axel Vandoorne bleef foutloos met Mornetstar V (Cornet Obolensky), wat hem de elfde plaats opleverde.

Resultaten