JUMPING
CSI5* Verona (ITA)
Niels Bruynseels : Cas de Liberté - Gancia de Muze - Joker vd Vlasbloemhoeve
Zoe Conter : Irenice Horta - Soory de l’Hallali - Zeta di Sabuci
Karel Cox : Gentleman - Sea Coast Ideo d’O
Pieter Devos : Apart - Espoir - Julyssi van Orti
Jérôme Guéry : Garfield de Tiji des Templiers - Grand Cru van de Rozenberg
Gregory Wathelet : Iron Man vd Padenborre - Coree - Leicester
CSI2* Verona (ITA)
Karel Cox - Ignace Philips - Boy-Adrian Van Gelderen
CSI1* Verona (ITA)
Malin Bollen - Wout Vlemmix
CSI3* St. LĂ´ (FRA)
Jean-Christophe De Grande : Belano vd Wijnhoeve Z - Dorus du Domain Z
Dirk Demeersman : Jaguar van Paemel - Justice van het Reigershof - Kaiser T FVD
Gilles Dunon : Fou de toi vd Keihoeve - Jango S - Valentino du val du geer
Rik Hemeryck : Bretling du Paradis Z - Deesse de la Sure - Il Mio van ’t Eigenlo
Constant Van Paesschen : Bea van de Helle - Carlow van de Helle - Kid Pleasure d’Asschaut
Koen Vereecke : Diadarco van Evendael Z - Jade van ten Breekbroek - Jativia
CSI1* St. LĂ´ (Fra)
Gilles Botton - Freddy Demuynck - Yves Vilain
CSI2* - CSIYH1* Opglabbeek (BEL)
Marc Bastiaens - Pieter Clemens - Viktor Daem - Ruben De Coster - Frank Deckers - Gilles Detry - Arnaud Doem - Pascale Haep - Maxime Harmegnies - Kobe Hendrix - Marthe Heudens - Nadege Janssen - Quentin Lambotte - Evy Morssinkhof - Romy Morssinkhof - Jan Motmans - Benny Naessens - Gudrun Patteet - Leonie Peeters - Olivier Philippaers - Maud Pietroniro - Damien Plume - Sam Polleunis - Marine Scauflaire - Jerome Schmidt - Kim Thiry - Mike Van Olst - Jens Vandenberk - Jos Verlooy - Wilm Vermeir - Mario Vermeire - Frederic Vernaet - Jorik Vervoort - Jan Vlemmix - Cedric Volo
CSI2* - CSIYH1* Mijas (ESP)
Celine Denuit - Olivier Desemberg - Marie Dive - Alicia Lienard - Philippe Lienard - Cassandre Malherbe - Anthony Philippaerts - Thibault Philippaerts
CSI2* - CSI1* -Â CSIYH1* Oliva, Valencia (ESP)
Stephanie Andries - Carmen Christiaansen - Cyril Cools - Fabienne Daigneux-Lange - Julien Macedoine - Aiko Paridaen - Sophie Geurts - Alex Grove - Patricia Maes - Daniel Stappaerts - Pascale Trenker - Alicia Wolf
CSI1* Montpellier (FRA)
Clara De Keyser - Thibault Le Jeune - Elias Olsen
EVENTING
CCI4* Pau (FRA)
Karin Donckers : Fletcha van ’t Verahof
CIC2* Pau (FRA)
Karin Donckers : Jalapeno
Valentine Steeman : Beauty Boy
Giel Vanhouche : Esquire
Senne Vervaecke : Jeno
DRESSUUR
CDIP Exloo (NED)
Lisa Arcq : Benji - EGG Land’s Ithalo
CDICh-A Exloo (NED)
Maïté Colling : Rapallo C.L.
HORSEBALL
FIHB HB Masters Ladies & Pro Elite - Verona (ITA)
Valerie Antheunis : Alpidivo
Robin Cool : Montnamix
Nathasha Goldsmith : Cocopops
ENDURANCE
CEI3* 90+ (2) Montcuq (FRA)
Dirk Coolen : Khemet Alaska
Raoul Ronsmans : Spootnick Davril
Bruno Van Gestel : Berezig